2008(e)ko abuztua 26, asteartea

R.Etchegaray kardinalea Ezpeletan liburu sinatzen

Roger Etchegaray ezpeletar kardinalea itzal handiko eliz gizona dugu mundu mailan ezaguna eta preziatua.

"J'ai senti battre le coeur du monde" bere liburu berriaren argitaratze kari, hor dugu bere sorterrian Irailaren 1an, astelehenarekin 17:00tatik 18:00ra Gazteluan kontseiluko gelan. Argitaletxeburuak dionaz : " nazioarte mailako gertakaria oroitzapen liburu hau".



Balio ote dea eliz gizon hau aurkeztea ?

 Batikano II. Kontzilioaren eragile sutsua, kardinale izendatua 1976an, Marzeilako kardinale, ondotik Erroman Batikanoan Jondoni Paulo II.ren kolaboratzaile nagusietariko bat eta frango hurbila.

Oroitzapen liburu huntan, bere ibilbide luzearen berri emaiten dauku.
Lehen aldikotz argitaratzen ditu Fidel Castro eta Saddam Husseinekin egin elkarrizketak, Rwandan eta Txina komunistan  egin dituen misioak.
Ohi zen erraitea Roger Etchegaray kardinalea igorria izaiten zela ezin konponduzko egoeren baretzera eta antolatzera.




Eliz gizon handi hau bi hitzez definitzeko, erran ginezake oroz gainetik  BAKE MEZULARI  izan dela.
Beti jakin izan du ate hertsienak eta gakotuenak idekitzen.
Euskaldun jite azkarra, umoretsua, komunikazio gizona.

Irailaren 1an, astelehenarekin 17:00tatik 18:00ra Ezpeletan berak sinaturik eskura dezakezue beraz Etchegaray kardinalearen oroitzapen liburua.

2008(e)ko abuztua 21, osteguna

1983ko Abuztuaren 26ko uholdeak

 Bilboko bestak bere betean daudela, lekuko udalak ( herriko etxeak ) duela 25 urte gertatu uholdeetan parte hartu zuten bolondresak nahi izan ditu omendu. Ehunka izan ziren hiria garbitzen eta konpontzen lagundu zutenak.

1983ko Abuztuaren 26an, euri erauntsi ikaragarriak erori ziren Euskal Herri osoan.
Azkainen, arratsalde hartan portu aldean urak igo ziren ziztu bizian . 3 hil.
Bilbon : 34 hil.
Orotara 50 hil kondatu ziren. Katastrofea.

Urte bitxia. Uztaila hartan 19. mendetik ezagutu ez ziren bero gaitzak jasan behar. Eta neguan ere bero.

Geroztik eta joan den urtean Azkainek uholdeak jasan ditu berriz. Zoritxarrez.
Agian azkenak.
Senpereko naza ( digue ) eraikitzen ari baita, agian ez da holakorik behin ere berriz gertatuko, lekuko jendea traumatizatua gelditzen baita oraino. Eta jada badakigu ez direla irrisku guziak baztertuak izanen (apentzik ez).

Jendeek ahanzten dutelarik urari bere bidea utzi behar zaiola, gure zaharrek aski zentzu bazuten hori errepikatzean, baina gure arduradunetan nork dio zentzu onari lehentasuna emaiten ?




2008(e)ko abuztua 18, astelehena

Andremari sagarraren ondotik

Harrigarri da nola berehala Andremari pasa eta udazken koloreak hartzen dituen eguraldiak : goizetan bazterrak mutin gris aire, eta hori urte guziz berdin sendi  !!!
Zinez bizi osoa bere xehetasun ttikietan ere urteko sasoinak bezala ziklo bat dugula !
Batzu oraino oporretan -  zuek adixkide erakasleak, ez zaizte gaizki halere...e ! - , beste batzu lanean hasi behar berriz eta berdin kuraia eskas... Beharrik denentzat berdin dela eta pittaka pittaka hasiz motor bat martxan emaiten den bezala abiatuko girela !
















Dena dela udazkenak bere sudur puntta agertzen ari... Andremari sagarraren ondotik !



Sagar sasoina Euskal Herrian hor dugu bai laster, zertan zaizte Pantxika ?
Nolako uzta aurtengoa ?

2008(e)ko abuztua 17, igandea

"Naizena ez naiz " Azkaingo bestetan

Bon ! are !  herriko bestak aipa ditzagun, eta denak ohartzen dira besta komiteko gazteak jotake ari direla eta egitarau pollita muntatzen dutela beti zerbeit berri jastatzeko parada eskaintzen daukutela.
Aurten errana zuten larunbat arratsekoa "Naizena ez naiz" ikustekoa zela.
Kuriostatez hurbildu gira, funtsean plazan ginen eta...
Eta preseski pilota plazan zen ikusgarria...jendez mukurru betea zen plazan...
Leinua Hiriburuko dantza taldearen ikusgarri berria da "Naizena ez naiz" : 12 bat dantzari, 8 musikari, bon... egia erran ere dantzari batzu artetan musikari eta musikariak dantzari... eta    zenolako dantzari trebeak :


Dantzak aire eman dauzkigute, euskal dantzak  ritmo modernoago batean  urratsak artetan  asmatuz,  hots ohidurazko dantzak berrikusiak jendeeri dantzatzeko duten gustua pasarazi nahiz...
Arrakasta ederra bildu dute bai eta gaua segitu da berehala beste musika mota bat entzungai zela plazan... azkarra, azkarregia gure belarrientzat... bon... goazen trago bat hartzera...

2008(e)ko abuztua 13, asteazkena

Aldudeko Pierre Oteizaren euskal xerrikiak Japonian

Joan den maiatzean lortu zuen P.Oteizak Japoniara esportatzeko baimena.
Bere xerriki produktuak, besteak beste, haragi freskoa, saltxitxoia, kontserbak, xingarra, Tokioko 3 eta 4 izarreko hotelelan aurki ditaizke.
Lehen pausua beste euskal produktuentzat biziki zaila den Japonia bezalako merkatuan sartzeko.
Laster 20 xerri bidaliko dituzte astero.
Ekonomia aldetik, bultzada garrantzitsua dudarik gabe eta enplegu iturri.



Larrungo lasterkarien beste argazki batzu






Lasterkari batzu argazkitan Larrunen





2008(e)ko abuztua 12, asteartea

Jose Maria IPARRAGIRRE

Abuztuaren 13an sortua 1820an, Iparragirre XIX. mendeko bertsulari poeta famatuenetariko bat da .
Bere konposaketa ezagunena : GERNIKAKO ARBOLA

Urretxun (Gipuzkoan) sortua, burasoak dendariak, ez ziren beharretan.
15 urtetan, foruak euskaldunen libertateak defendiatzeko Karlista armadan sartzen da.
19 urtetan, Frantzia, Italia eta Alemania aldera joaitea erabakitzen du.
Espaniara itzultzean, beti bere gitarra lagun, Madrileko ostatu batean lehen aldiko "Gernikako Arbola" inprobisatzen du, geroago euskaldunen himno bilakatuko den kantu famatua.

 
Gernikako Arbola, 1853

Gernikako arbola
da bedeinkatua
Euskaldunen artean
guztiz maitatua.
Eman ta zabal zazu
munduan frutua
adoratzen zaitugu
arbola santua.


Mila urte inguru da
esaten dutela
Jainkoan jarri zuela
Gernikako arbola.
Zaude bada zutikan
orain da denbora
eroritzen bazera
arras galdu gera.

Ez zera eroriko
arbola maitea
baldin portatzen bada
Bizkaiko Juntia.
Laurok hartuko degu
pakian bizi dedin
euskaldun jendia.

Betiko bizi dedin
Jaunari eskatzeko
jarri gaitezen danok
laister belauniko.
Eta bihotzetikan
eskatu ezkero
arbola biziko da
orain eta gero.

Arbola botatzia
dutena pentsatu
denak badakigu.
Ea bada jendia
denbora orain degu
erori gabetanik
eduki behar degu.

Beti egongo zera
uda berrikoa
lore aintzinetako
mantxa gabekoa.
Erruki zaite bada
bihotz gurekoa
denbora galdu gabe
emanik frutua.

Arbolak erantzun du
kontuz bizitzeko
eta bihotzetikan
Jaunari eskatzeko,
gerrarik nahi ez degu
pakea betiko,
gure lege zuzenak
hemen maitatzeko.

Erregutu diogun
Jaungoiko Jaunari
pakea emateko
orain eta beti.
Baita indarra ere
zerorren lurrari
Euskal Herriari.

Artistak libertaterik ez duela lekuko, huna Iparragirre preso sartua eta Euskal Herritik haizatua, Hego Ameriketara desterratua.
1877an itzultzen delarik Bidasoara hurbiltzean "Hara nun diran..." sortzen du, gaurregun koru askoren errepertorioan dagona beste hanbat kantu herrikoi bihurtuak direnekin :

1 Gernikako arbola
2 Agur Euskalerria
3 Nere amak baleki
4 Kantari euskalduna
5 Ameriketatik Urretxuko semeei
6 Gora Euskera
7 Nere izarra
8 Zugana Manuela
9 Ezkongaietan
10 Nere maitearentzat
11 Nere ongile maiteari
12 Nere etorrera (Haran nun diran)
13 Glu, Glu, Glu!
14 Errukarria

Jose Maria IPARRAGIRRE,  gehien maite dutan euskal koblakaria  !!!

Oparia

Aurten baratzeak ez gaitu gauza handirik emaiten.

Haatik gaur opari eder bat eskaini daut !

Euskal kirolariak Pekinen

Erresuma bakoitxak bere kirolarien aipamen bizia egiten duela - frantses telebistan ohartzen gira zonbat frantses xilkoari begira dauden "chauvin a tope ! -, guk ere gurea egin dezagun !!!!

Huna lotura hau klikatuz euskal kirolarien zerrenda, argazki eta guzti, Berria egunkariari esker ( hola hurbilagotik segituko ditugu ! )

link

Larrungo lasterkaldia - sailkapena (III)

Eta orai 301 garren lasterkaritik Azkaingo plazara azkenik etorri lasterkariaren datu guziekin, eskuineko zenbakia sorturtea dugularik.

301 DAUNAS DANIEL 01:48:00.77 M V2 38 CA ST AGNANT 53
302 COLLIN GILBERT 01:48:03.62 M V2 39 CS GARNISON RENNES 58
303 FORCADE JEROME 01:48:08.79 M S 137 RUEIL MALMAISON 73
304 GARAY MICHEL LEON 01:48:11.86 M V3 8 ONDRES 47
305 MARMILLOD STEPHANE 01:48:19.67 M S 138
76
306 POUCHAIN MICHEL 01:48:29.07 M V3 9 LMAISONS LAFFITTE 47
307 A DEFINIR PUCE 01:48:29.46 M XX 4
0
308 CANDON LAURENT 01:48:43.37 M V1 89 BEUZEVILLE LA GRENTE 67
309 DORASCENZI FRANCK 01:48:44.76 M V1 90 MILLY LA FORET 65
310 BOUYER ALAIN 01:48:49.83 M V3 10 ARSUDLAC 47
311 LUZINAUD DOMINIQUE 01:48:55.34 M V2 40 LA FLOTTE EN RE 54
312 DUNOGUES MATHIS 01:49:09.80 M S 139 ASCAIN 82
313 LIZARDI BENOIT 01:49:09.84 M S 140 CIBOURE 84
314 TORONO MARC 01:49:18.68 M V1 91 VIGER 59
315 DURAND JEAN ETIENNE 01:49:19.52 M S 141 BORDEAUX 77
316 COGNAUD BAPTISTE 01:49:24.48 M CA 3 ASCAIN 92
317 BADAL SERGE 01:49:39.25 M V1 92 BAYONNE 62
318 AGUERRE PIERRE 01:49:42.15 M V1 93 ITXASSOU 61
319 BRUSQ MICHEL 01:49:49.16 M V1 94
67
320 BLIN SERGE 01:49:58.11 M V1 95 PORT AUTONOME 62
321 DERREUMAUX ROMAIN 01:50:06.20 M S 142 WASQUEHAL 79
322 BORDIS NICOLAS 01:50:08.70 M S 143 BORDES 71
323 BORDIS OLIVIER 01:50:09.29 M V1 96 VILLEPREUX 67
324 DUMON MICHEL 01:50:14.42 M V1 97 40390 67
325 DOMENGE LAURENT 01:50:22.81 M V1 98 MAZERES 67
326 CHANTOIN JULIEN 01:50:37.41 M S 144 FONDETTES 82
327 PEYRUSAUBES JEAN 01:50:38.24 M S 145 US TYROSSE 70
328 A DEFINIR PUCE 01:50:39.94 M XX 5
0
329 BLOT GREGORY 01:50:40.23 M S 146 SORGES 82
330 DURQUET BENOIT 01:50:41.07 M S 147
75
331 ROUSSEAU CLAUDE 01:50:44.70 M V2 41 NANTES 54
332 CHARRON FRANCIS 01:50:48.44 M V2 42 LARRESORO 53
333 LEROCH CHRISTIAN 01:50:54.62 M V2 43
55
334 DELBAST PIERRE 01:51:04.61 M V2 44
57
335 PAGES PIERRE 01:51:05.96 M V2 45 OXYGENE 33 57
336 JOUBERT JEAN YVES 01:51:14.58 M V1 99 RCC MARSAN 64
337 MURATORE PHILIPPE 01:51:17.93 M V1 100
62
338 BESOMBES DANIEL 01:51:24.26 M V1 101
59
339 CHARLOT GREGORY 01:51:29.75 M S 148 BAYONNE 74
340 HOLTZHEYER NADIA 01:51:48.11 F V1 6 PBA 65
341 GOMEZ DIDIER 01:51:48.48 M V1 102 ANGLET 64
342 ORLEAC FRANCIS 01:51:48.79 M V1 103 BAYONNE 65
343 MAREST MARCELLIN 01:51:51.33 M S 149 SAUVETERRE DE BEARN 73
344 COTONNEC GAETAN 01:51:51.78 M S 150 BSA 73
345 WOSZMALEK SEBASTIEN 01:51:58.52 M S 151 CO SAVIGNY 77
346 GELICUS RICHARD 01:52:10.11 M V1 104
60
347 SAUTROT JEAN MICHEL 01:52:10.60 M V2 46 ASCAIN 56
348 BARREAU FABRICE 01:52:31.73 M V2 47
58
349 THIEFFINE ROGER 01:52:35.09 M V2 48 EUCELLES 49
350 GAINARD GEORGES 01:52:40.07 M V3 11 ASC NAPURRAK 46
351 FROTTIER RENOUX MARIE 01:52:52.05 F S 11 ASCAIN 72
352 JOURDAN DAVID 01:52:59.00 M S 152 QUIMPER 72
353 LABOURDETTE PHILIPPE 01:53:09.01 M S 153 ANGLET 73
354 ESCALE ... 01:53:17.60 M V2 49 UA LOURDES 56
355 DEVORA ANDRE 01:53:49.93 M V2 50 SAINT-AUBIN DE MEDOC 55
356 FACHES DOMINIQUE 01:53:53.78 M V2 51 ANGLET 55
357 EHORGA BERNARD 01:54:19.97 M V1 105 ANZIN ST AUBIN 60
358 ELEXPURU JUAN MARTIN 01:54:20.03 M V2 52
50
359 MAHE VINCENT 01:54:31.50 M V1 106 AIGLES DE PAU 66
360 DECAYEUX PHILIPPE 01:54:45.59 M S 154 ACFCGA 76
361 MARIAN MICHEL 01:54:54.34 M V3 12 AYGUEMORTE 48
362 IBARBURU FRANCOISE 01:55:04.96 F V2 1 ST JEAN DE LUZ 53
363 DE LARD FRANCOIS 01:55:14.82 M V1 107 ISSY LES MOULINEAUX 63
364 LEROUX YVAN 01:55:15.10 M V1 108 ASPTT BORDEAUX 62
365 ANDIAZABAL LAURENT 01:55:21.27 M S 155 ASCAIN 75
366 BERNET JEAN MARC 01:55:36.70 M V1 109 ACLT TARNOS 61
367 BARNEIX STEPHANE 01:55:45.21 M S 156 SARA KORRIKA 76
368 BARRENECHE FREDERIC 01:55:45.85 M S 157
76
369 POIGNANT JOEL 01:55:52.74 M S 158 LE BOUSCAT 72
370 HEBRARD ALAIN 01:56:00.73 M V3 13 SAINT AGNANT 48
371 ROY DENIS 01:56:15.45 M V4 1 PARIS 37
372 ZETER MICHAEL 01:56:27.65 M S 159 COGNAC 71
373 ANIOTEBIHERE SOPHIE 01:56:49.19 F V1 7
67
374 LACROIX PIERRE 01:56:49.90 M V2 53 AIGLE DE PAU 52
375 ELORTZA ARIZAGA LIERNI 01:57:19.76 F V1 8 ASCAIN 67
376 CHAMBON EDOUARD 01:57:39.52 M V1 110 NANTES 67
377 PETIT STEPHANE 01:57:59.09 M V1 111 ST CYR EN VAL 67
378 CRIER LAURENT 01:58:11.22 M S 160 CHASNE SUR ILLET 69
379 PRENEZ CYRIL 01:58:38.78 M S 161
71
380 LARROQUE THIERRY 01:58:59.55 M S 162 FRESNES 77
381 CASTALDI ERIC 01:59:28.91 M V1 112 FUN EVENTS 63
382 LAJUS DIDIER 01:59:52.23 M V1 113 PECHBONNIEU 65
383 ARTIGAS NATHALIE 02:00:24.15 F V1 9 MEDOC OF COURSE 66
384 MONLONG PASCAL 02:00:27.81 M S 163
80
385 DUBOIS OLIVIER 02:00:35.55 M V1 114 LA MADELEINE 62
386 DUBOIS FRED 02:00:37.73 M S 164
70
387 COLLET PHILIPPE 02:00:57.02 M V2 54 EAPB 58
388 LEIZAGOYEN GALARDI MURI 02:01:02.65 F S 12 ASCAIN 70
389 LEGRAND HERVE 02:01:04.87 M S 165 SAINT GERMAIN EN LAY 70
390 FERRET FABRICE 02:01:06.02 M V1 115 A.C.POUILLON 66
391 BONNAL NATHALIE 02:01:38.50 F V1 10 PECHBONNIEU 66
392 LUGAGNE OLIVIER 02:01:43.11 M S 166 ANGLET 71
393 DARGOUBET FRED 02:02:12.41 M S 167
70
394 PERIERA PHILIPPE 02:02:33.94 M S 168 AS ASCAIN 78
395 GRESSETTE THIERRY 02:02:40.56 M V2 55 MEHUN-SUR-YEVRE 58
396 PREPIN HELENE 02:03:12.62 F V3 1 GEGOUZAC 48
397 VAUTHIER SYLVIE 02:03:12.79 F V2 2 ASPTT BORDEAUX 58
398 BOIXIERE JEAN CLAUDE 02:03:30.20 M V2 56 CPA COURIR ENSEMBLE 58
399 HEUGA JEAN LOUIS 02:03:53.60 M V2 57
50
400 PITON STEPHANE 02:03:53.88 M V1 116 SCN 61
401 PETIT SIGNE MAITE 02:04:06.08 F V2 3
52
402 CALLAC PIERRE 02:04:41.98 M V3 14
48
403 A DEFINIR PUCE 02:04:57.26 M XX 6
0
404 ERRA SERGE 02:05:20.87 M V2 58 BOUCAU 57
405 DARCOS ROBERT 02:05:42.48 M V3 15 SAPEUR POMPIER 48
406 LACHE OLIVIER 02:05:43.11 M S 169 ANGLET 82
407 LARZABAL DOMINIQUE 02:06:19.49 M V1 117
64
408 LE BRAS JEAN YVES 02:06:47.52 M V1 118 TOULOUSE 60
409 A DEFINIR PUCE 02:07:07.26 M XX 7
0
410 BELLOC THOMAS 02:07:13.61 M JU 7 AS ASCAIN 89
411 LAFITTE-TROUQUE KARINE 02:07:40.49 F S 13
73
412 MARGOTIN ANNICK 02:08:19.54 F V1 11 STADE MONTOIS 68
413 COMMENGES JEAN MICHEL 02:08:43.85 M V2 59
54
414 PERROGON DOMINIQUE 02:09:09.81 F V1 12 COGNAC 64
415 MARTIN NATHALIE 02:09:09.82 F V1 13 COGNAC 60
416 POUCHAT IVAN 02:09:19.36 M S 170
71
417 DROUET DIDIER 02:09:34.39 M V2 60 JULLOUVILLE 57
418 ROY LAURENT 02:10:09.52 M V2 61
56
419 ROY THIERRY 02:10:09.83 M V2 62 A.C.POUILLON 55
420 BIDORET PIERRE 02:10:09.84 M V1 119 A.C.POUILLON 67
421 ESCADE JEAN LUC 02:11:06.61 M V2 63 VALEYRAC 57
422 CASASNOVAS PIERRE 02:11:19.49 M S 171 GARAT 72
423 ZABALA JEAN MARIE 02:12:13.47 M V2 64 IRUN 52
424 BAROU-CROUTZAT HERVE 02:14:22.63 M S 172 IDRON 71
425 CAOLOET MICKAEL 02:17:15.90 M ES 7 ASCAIN 88
426 DESNOYER MARIE RENEE 02:17:17.54 F V2 4 ASPTT BORDEAUX 58
427 SKRZYPEK PATRICIA 02:17:28.88 F V2 5 BEC 56
428 DERMIT MIRENTXU 02:18:14.04 F V1 14 OSSES 62
429 CHASSAGNARD PASCAL 02:18:15.71 M V1 120 COURDIMANCHE 61
430 TRUTEAU LAURENCE 02:18:38.41 F V1 15
68
431 BORDENAVE THIERRY 02:18:38.70 M S 173
75
432 LARENAUDIE XAVIER 02:20:08.68 M V2 65 PARIS 56
433 FLEURY CATHERINE 02:20:34.31 F V1 16 COGNAC 61
434 FLEURY DIDIER 02:20:34.61 M V1 121 COGNAC 61
435 BELLOCQ NICOLAS 02:24:14.61 M MI 1
94
436 YVONNEAU J. MARC 02:24:16.58 M V1 122 TOULOUSE 63
437 DESTRAC CLAUDE 02:26:09.49 M V3 16 TALENCE 42
438 CHASSAGNARD NELLY 02:26:12.35 F V1 17 COURDIMANCHE 61
439 BENANIBA CAROLE-LYNE 02:27:11.58 F S 14 BAYONNE 72
440 CAPEL AURELIEN 02:28:40.23 M S 174 BIARRITZ 81
441 LAVIE BASTIEN 02:28:40.71 M S 175 SAINT SEBASTIEN SUR 81
442 BACO MURIEL 02:29:43.27 F V1 18
65
443 METCALFE STEFAN 02:29:53.18 M S 176
70
444 BERASALUZE MIKEL 02:32:35.18 M S 177 ASCAIN 76
445 LAGAN FANNY 02:33:27.74 F S 15 PAU 79
446 MALUY PATRICK 02:33:27.81 M S 178
74
447 LOUSTALE BLANDINE 02:33:29.56 F S 16 CUP PAU 73
448 POUILLOUX OLIVIER 02:33:31.64 M V1 123 ST SELVE 59
449 GARCIA LUC 02:33:32.28 M V2 66
57
450 MANCON HENRI 02:42:38.24 M V2 67 BAYONNE 56
451 ROBERT JEAN YVES 02:45:17.01 M V3 17 BIDART 44
452 PETIT HELENE 02:53:42.29 F S 17 ST CYR EN VAL 72
453 DAUNAS DANIELLE 02:53:42.30 F V2 6 BEAUGEAY 17 55
ABAND COUMONT JO 0 F V3 2
46

 

Larrungo lasterkaldia - sailakapena (segida)

Huna hemen Abuztuaren 10ean iragan Larrungo lasterkaldiaren sailkapenaren segida, lehen 150ak eman ondoan orai 151 tik  300garren lasterkaria arte :

151 SOLIS DOMINIQUE 01:34:18.78 M V1 38
62
152 SAVATIER JEREMY 01:34:19.81 M S 80 ST JEAN DE LUZ 76
153 CAPDEBOSCQ JEAN MICHEL 01:34:22.09 M S 81 AS CALUIRE 73
154 BASQUE FRED 01:34:27.72 M S 82
73
155 ETCHEVERRY XAVIER 01:34:28.21 M S 83 LOUHOSSOA 78
156 IBARBOURE PATRICE 01:34:30.39 M ES 4 BIDART 86
157 HOURREGUE MATHIEU 01:34:33.82 M S 84 CIBOURE 72
158 LEDOUX EMERIC 01:34:37.80 M S 85 MONTELEGER 73
159 MARQUES ALBERT 01:34:47.44 M V1 39 AC MONTESSON 62
160 SOLVET PHILIPPE 01:34:54.09 M V1 40 ASCAIN 68
161 PEVERELLI JEAN LOUIS 01:34:55.16 M V1 41
63
162 TESTEMALE DIDIER 01:35:04.03 M S 86 BIARRITZ 77
163 BEYRAND DOMINIQUE 01:35:16.96 M V1 42 VTT ST JEAN D'ILLAC 65
164 LAFOURCADE ALEXANDRE 01:35:20.49 M S 87
80
165 HUILLET STEPHANE 01:35:21.74 M S 88 AHETZE 74
166 BAILO GREGORI 01:35:32.83 M S 89 URRUGNE 73
167 SENDERAIN PEIO 01:35:33.75 M S 90 BO 80
168 A DEFINIR PUCE 01:35:36.69 M XX 2
0
169 POUGNAND CECILE 01:35:40.07 F S 4 PBA 73
170 CLAUSELL JEROME 01:35:40.57 M S 91
80
171 LACROIX JEAN JACQUES 01:35:47.18 M V1 43 SPORT EVENEMENT 64
172 LUBERRIAGA PHILIPPE 01:35:56.11 M S 92 AS ASCAIN 71
173 NOBLIA J MARC 01:35:56.42 M V1 44
67
174 VERGEZ JEAN PAUL 01:35:56.80 M V1 45 AS ASCAIN 59
175 JONVAL LOIC 01:35:58.22 M V1 46 ST JEAN DE LUZ 67
176 IGOS OLIVIER 01:35:59.16 M S 93 CIBOURE 84
177 LARRONDE BENAT 01:36:03.78 M V1 47
68
178 CRUCHET LAURENT 01:36:06.99 M V1 48 LE MANS 63
179 LESPIAUCQ JEAN MICHEL 01:36:12.23 M V1 49
60
180 BERRA GABINO 01:36:15.87 M V2 21 AS ASCAIN 49
181 AGIRRE IRIBARREN LORREA 01:36:18.99 F S 5 MANTTALE 84
182 BURON THIERRY 01:36:20.28 M V1 50
66
183 POURTEAU MARTIN 01:36:26.92 M V2 22
57
184 ELISSALDE SERGE 01:36:53.24 M V1 51 64200 67
185 DEBARGUE DAVID 01:36:57.44 M S 94 CHALONS EN CHAMPAGNE 73
186 AZARETTE ENAUT 01:37:08.27 M S 95
76
187 MUSTIERE CYRIL 01:37:11.19 M S 96
79
188 BVELLOCQ CHRISTIAN 01:37:17.35 M V1 52
66
189 ST MARTIN BENAT 01:37:19.79 M V1 53 SARA KORRIKA 63
190 BRACOT BENOIT 01:37:20.47 M S 97 OLORON 76
191 PETIT DIDIER 01:37:20.88 M V2 23 MERIGNAC 57
192 ETCHEBERS JEAN PASCAL 01:37:22.53 M S 98 IRULEGI 80
193 HEUTY FABRICE 01:37:28.31 M S 99 BIDART 73
194 AROTCARENA PASCAL 01:37:43.45 M V1 54
68
195 CAZENAVE CEDRIC 01:37:53.10 M S 100
80
196 AGRAZ NICOLAS 01:37:54.46 M JU 4 ST JEAN DE LUZ 90
197 CLOIREC PATRICK 01:37:55.63 M V1 55 LONS 60
198 LARRE JEAN MICHEL 01:38:08.04 M V1 56 SOURAIDE 66
199 PETRIACQ LIONEL 01:38:09.50 M S 101 BAYONNE 77
200 ALIK MICHEL 01:38:15.72 M V1 57 UA LOURDES 59
201 LAVIGNE PIERRE 01:38:16.44 M S 102 ASCAIN 82
202 OURDANABIA JOXET 01:38:17.24 M V3 3 AS ASCAIN 44
203 LEFORESTIER ALBAN 01:38:26.55 M JU 5 BIDART 90
204 MICHEL EMMANUEL 01:38:31.82 M S 103 SAINT PAUL SPORT 70
205 A DEFINIR PUCE 01:38:39.68 M XX 3
0
206 SALERNO STEPHANE 01:38:48.08 M S 104 URRUGNE 79
207 BONINE CHARLY 01:38:50.64 M V1 58 GUYONNE 60
208 PACARY ADELINE 01:38:50.74 F S 6 STADE ST LOIS 76
209 DIAZ ALBERT 01:38:57.80 M V1 59 AS ASCAIN 63
210 PALACIO CHRISTIAN 01:39:07.52 M V2 24
57
211 KERVAREC ERIC 01:39:09.54 M S 105
78
212 SARTORY PHILIPPE 01:39:09.60 M V1 60 ASSP VERGEZE 64
213 TOURNIER GILLES 01:39:11.41 M V1 61 MOSER 62
214 GAUVAIN JEAN JACQUES 01:39:14.34 M V1 62 HENDAYE 63
215 SARGET STEPHANE 01:39:25.48 M V1 63
64
216 AUBIES VERONIQUE 01:39:25.94 F V1 1 FOULEE COARRAZE 59
217 BERTHE JEAN MARIE 01:39:27.38 M V1 64 MONTBARTTER 65
218 BUFFIERES LOUIS 01:39:33.38 M V3 4 ST JEAN DE LUZ 48
219 LAZCONATEGUY ALAIN 01:39:34.98 M S 106 TXINGUDI 72
220 POSER FREDDY 01:39:38.36 M V1 65
62
221 MACHENAUD VIRGIL 01:39:40.55 M S 107
77
222 SKRZYPEK DAVID 01:39:57.80 M ES 5 CM FLOIRAC 86
223 URRUTIA LAURENT 01:40:13.35 M S 108 DONIBANE GARAZI 77
224 CARTY MARIE 01:40:16.37 F V1 2 PLUS VITE CONTRE LA MUCO 60
225 GRANDAY NICOLAS 01:40:35.18 M S 109
73
226 VARENNE PASCAL 01:40:48.04 M V1 66 COURIR タ NIORT 61
227 BONNAL FRANCOIS 01:40:58.95 M V1 67 PECHBONNIEU 66
228 DAGUERRE OLIVIER 01:41:02.79 M S 110
78
229 THUILLIEZ BRUNO 01:41:05.12 M V2 25 DOMONT ATHLETISME 57
230 BOUHOURDIN PASCAL 01:41:16.00 M S 111 ST PIERRE IRUBE 70
231 COLETTI LUDOVIC 01:41:20.98 M S 112 AC LA REOLE 75
232 COURNIL LAETITIA 01:41:30.78 F S 7
79
233 LUBERRIAGA MICHEL 01:41:33.27 M S 113 ASCAIN 81
234 LABAT DOMINIQUE 01:41:36.73 M V3 5
44
235 DUHALDE SEVERINE 01:41:41.93 F S 8 HENDAYE 75
236 GOYENECHE JACQUES 01:41:54.07 M S 114 ST PIERRE IRUBE 72
237 BISCEY PHILIPPE 01:41:56.02 M V1 68 BETI GORAGO 64
238 MAYA CHRISTOPHE 01:42:01.09 M V1 69
66
239 LECROQ THIERRY 01:42:04.59 M V1 70 CLUB ATHLETIQUE CAUCHOI 65
240 LARROQUET FABIEN 01:42:07.08 M JU 6 AS ASCAIN 89
241 COISNON JEAN LUC 01:42:09.85 M V1 71 COURBEVOIE 67
242 DHUGUES YANNICK 01:42:22.50 M S 115 TARBES 72
243 CHEVALIER ERIC 01:42:24.41 M V1 72 BSGA 61
244 LAVIGNE JEAN MICHEL 01:42:32.99 M V2 26 A S C NAPURRAK 49
245 MARTET OLIVIER 01:42:34.97 M S 116 TOULOUSE 69
246 RAYNAL FREDRERIC 01:42:37.40 M S 117 ALBI 72
247 MADRID NICOLAS 01:42:40.93 M S 118 ASCAIN 77
248 ARRUTI FRANCOIS 01:42:43.01 M S 119 ASCAIN 75
249 JORAJURIA ENEKO 01:42:46.64 M S 120
77
250 BIDORET JEAN SERGE 01:42:47.36 M V1 73 A.C.POUILLON 65
251 MICHAELIS CHRISTIAN 01:42:50.96 M S 121 BOULOGNE BILLANCOURT 74
252 GARAT MATTHIEU 01:42:51.92 M ES 6
88
253 LOUSTALE DIDIER 01:42:52.24 M S 122 PAU 70
254 DUCELLIER FRANCK 01:42:54.71 M V1 74
65
255 LAHAYE PATRICK 01:42:55.61 M V2 27
57
256 COUTURIER DENIS 01:43:00.32 M V1 75 US BERRY ATHLE 62
257 GREGORY PEN 01:43:03.63 M V2 28
55
258 MALET JEAN PIERRE 01:43:11.45 M V2 29 UAT 52
259 DANFLOUS MARIE FRANCE 01:43:18.35 F V1 3 MIRAMONT 63
260 MERHRIOUI STEPHANE 01:43:19.75 M S 123 CIBOURE 73
261 TREMEL LAURENT 01:43:20.16 M S 124 LE BURGAUD 70
262 LE MONNIER NICOLAS 01:43:22.33 M V1 76 STADE LAVALLOIS 66
263 JACQUES BRUNO 01:43:24.51 M V1 77
61
264 CUILHE JEAN CLAUDE 01:43:31.41 M V2 30 UA LOURDES 50
265 BERASATEGUY CHRISTOPHE 01:43:39.38 M V1 78 TXINGUDI 67
266 AZARETTE ANTTON 01:43:41.38 M S 125
81
267 BENEZIT LAURENT 01:43:42.31 M V1 79 ORCINES 64
268 FORSANS PATRICE 01:43:50.65 M V1 80 HENDAYE 67
269 COGNY ... 01:44:25.05 M V2 31
58
270 HARANGER MARTIAC 01:44:32.49 M V1 81
62
271 CAVE ALAIN 01:44:33.13 M V2 32 HENDAYE 55
272 GEORGESX GUY 01:44:35.55 M V2 33 MANTES LA VILLE 51
273 CLAVERIE CHRISTOPHE 01:44:38.49 M S 126 BIARRITZ 81
274 DURET DANIEL 01:44:39.68 M V1 82
61
275 BENGOECHEA JOSEPH MARIE 01:44:43.35 M S 127 SOURAIDE 71
276 SEDDIKI STEPHANE 01:44:45.01 M S 128 ST VINCENT DE TYROSS 74
277 COSNIER PIERRE 01:45:03.97 M V1 83 ARCANGUES 68
278 BITSCHENE SYLVAIN 01:45:12.25 M V1 84
62
279 ESCAPIL INCHAUSPE JEAN 01:45:29.09 M S 129 VILLEFRANQUE 69
280 DURAND STEPHANE 01:45:32.76 M V1 85 CA BRIVE CORREZE 61
281 BLASQUEZ AGNES 01:45:40.46 F V1 4 UA LOURDES 62
282 SOLORZANO DAGUERRE IHINTZA 01:45:45.41 F S 9 AS ASCAIN 77
283 DARRITCHON VINCENT 01:45:49.48 M V1 86
62
284 HARISTOY HENRI 01:45:49.74 M V2 34 URT 54
285 RICHARDEAU EMMANUELLE 01:45:50.63 F V1 5 COGNAC 68
286 ORDOQUI JACQUES 01:45:50.77 M V3 6 AS ASCAIN 46
287 VANDERMEERSCH THIERRY 01:45:58.05 M V2 35 HAVL 58
288 ELICECHE MICHEL 01:46:41.67 M V2 36
58
289 DE VISMES SIAN 01:46:42.74 M S 130
81
290 SABLIN SIMON SERGE 01:46:43.82 M S 131 ENTENTE SPORTIVE RENAUL 73
291 TORRES OLIVIER 01:46:44.76 M S 132
75
292 LECOINTE MARC 01:46:48.03 M S 133 MELUN 75
293 RODRIGUEZ JEROME 01:47:19.17 M S 134
73
294 AIT HAMOUDI NADIA 01:47:27.71 F S 10 ASCAIN 73
295 LAC BERNARD 01:47:28.22 M V2 37 PESSAC 58
296 CLAUSEL DAVID 01:47:29.61 M S 135
82
297 ERTAURAN PIERRE 01:47:35.30 M V1 87 ANGLET 59
298 LANGON MICHEL 01:47:43.16 M V3 7 US TYROSSE 45
299 BEHOTEGUY PHILIPPE 01:47:55.61 M V1 88
59
300 THICOIPE XABI 01:47:59.76 M S 136 BIDACHE 81

Aurtengo Larrungo lasterkaldia - Sailkapena

Ixtante, 38 urte Larrungo lasterkaldi famatu hau antolatzen dela.
Azkaingo plazatik Larrun kaskoraino 13 km, lehen 6.5 kmtan 880 desnibel igo behar, azken pattara zuta, hots ez da txantxetakoa lasterkaldi hau eta preparatze on bat galdegiten du.
Aurten markak hautsiak izan dira : kasik 500 lasterkari abiatu baitira, gazte, ez hain gazte, emazte eta gizon, tokikoak eta urrunetik etorriak, frango ere oporretan hemen eta baliatu direnak parte hartzeko gehiegi ibilaldia ezagutu gabe haatik !
VTT txirrindulari ohia den Didier Zago da nagusitu Iratzoki euskaldunari eta B.Bellamy-ri.
Huna  sailkapenaren lehen 150ak   xehetasun guziekin  :

Rang Nom Prenom Temps Final Sexe Catego Plac/c Club Ne en
1 ZAGO DIDIER 01:05:11.73 M S 1 FEAS 78
2 IRAZOKI TABERNA PATXI 01:06:29.51 M S 2 MANTTALE 78
3 BELLAMY BENJAMIN 01:06:40.72 M S 3 FOIX 84
4 SANHAJI TAMOUH 01:10:18.09 M S 4 BO 72
5 LASAGA ARBURUA INIGO 01:10:44.17 M S 5 MANTTALE 81
6 DARMAILLACQ NICOLAS 01:11:04.96 M S 6 TEAM ASICS 80
7 LAXAGUE JEAN 01:11:59.32 M S 7 BAZTANDARRAK 77
8 PECHBERTI J. CHRISTOPH 01:12:43.73 M S 8 BAZTANDARRAK 69
9 CORI BENOIT 01:13:21.28 M S 9 JATXOU 82
10 ALVAREZ XIRIL 01:13:40.05 M S 10 BAZTANDARRAK 73
11 GERARD ENRIQUE 01:14:22.04 M S 11 TXINGUDI 80
12 PINNA ERIC 01:15:20.44 M V1 1 TOS 68
13 CAFFIER LUC 01:15:34.45 M S 12 THOUVARE S/LOIRE 69
14 SARABANDO TXOMIN 01:15:49.41 M JU 1 AS ASCAIN 89
15 CARRICABURU HENRI 01:15:54.90 M V1 2
59
16 CAMACHO JEROME 01:16:23.68 M CA 1 AS ASCAIN 92
17 VACQUIE PHILIP 01:16:30.31 M S 13 SARA KORRIKA 72
18 LAXAGUE BENAT 01:17:07.06 M S 14 BAZTANDARRAK 78
19 ARRIBE HERVE 01:17:14.24 M S 15 BILHERES EN OSSAU 74
20 TELLETXEA ALFREDO 01:17:38.50 M S 16 MANTTALE 72
21 ARRARAS DE GOROS TXEMAR 01:18:02.09 M S 17 DONOSTIA 69
22 LABISTE ROBERT 01:18:50.75 M S 18
72
23 URRUTY PASCAL 01:19:10.85 M S 19 TXINGUDI 72
24 IRATZOQUY ALAIN 01:19:18.40 M V1 3 SARA KORRIKA 64
25 BAJUL XAVIER 01:19:36.43 M S 20
69
26 AGESTA AGIRRE IGOR 01:20:05.49 M S 21 MANTTALE 78
27 LASTES DOMINIQUE 01:20:12.82 M V1 4 CASTELNER 68
28 IRAMUNO PEPE 01:20:35.00 M V2 1 SARA KORRIKA 56
29 AUBIES JEAN LOUIS 01:20:41.36 M V2 2 FOULEE COARRAZE 58
30 DUFAU YANNICK 01:20:45.11 M S 22 SARA KORRIKA 82
31 LABEGUERIE DIDIER 01:21:21.27 M V1 5 AS ASCAIN 63
32 BERNET JAKES 01:21:23.35 M S 23 SARA KORRIKA 80
33 BRUNOIS THIERRY 01:21:24.53 M S 24
71
34 COGNAUD ANTOINE 01:21:48.53 M ES 1 AS ASCAIN 88
35 LOUSTAU CYRIL 01:22:15.44 M S 25
80
36 BARACIA JEAN PAUL 01:22:16.76 M S 26
74
37 URRUTIA GRANADO ISMAEL 01:22:21.38 M S 27 BAT 75
38 GARATE PATXI 01:22:31.62 M S 28
76
39 GENDRON 01:22:37.13 M S 29
71
40 LABROT VINCENT 01:23:13.03 M S 30 MERIGNAC 77
41 ETCHEGARAY CLAUDE 01:23:27.15 M V1 6 SARA KORRIKA 68
42 BIDON EMMANUEL 01:23:48.15 M S 31 UAGM 85
43 MORTREUIL YOANN 01:23:48.21 M ES 2 ASPTT BORDEAUX 88
44 BALAIRE ALAIN 01:23:58.73 M S 32 SARE 69
45 ST ESTEVEN FREDERIC 01:24:00.64 M S 33 BAZTANDARRAK 73
46 CAPDEVILLE SERGE 01:24:01.37 M V1 7 BAZTANDARRAK 67
47 CHEVALIER ETIENNE 01:24:05.64 M S 34 URRUGNE 82
48 CARRICART PHILIPPE 01:24:08.58 M V1 8 MAULEON 66
49 SUERTEGARRAY DIDIER 01:24:28.25 M S 35 SARA KORRIKA 71
50 MERCIER JEAN PASCAL 01:24:31.34 M V2 3 AS ASCAIN 54
51 AZARETTE OLIVIER 01:24:37.43 M S 36
82
52 STIPA JEROME 01:24:38.23 M S 37 SAINTE MAURE ATHLETIC C 73
53 PETIT DIDIER 01:24:45.31 M V1 9 REV7 65
54 IBARRA PANTXO 01:24:45.61 M S 38 SARA KORRIKA 69
55 ALIK ARHUR 01:24:49.82 M ES 3 OURDIS 87
56 BACARDATZ DENIS 01:24:50.12 M S 39 SPUC 70
57 AERMAL JEROME 01:24:54.70 M S 40
77
58 SALLABERRY PIERRE 01:24:57.69 M V2 4 BAZTANDARRAK 50
59 LARRONDE FREDERIC 01:25:00.60 M S 41 ARBONA 76
60 LE BIS NICOLAS 01:25:14.91 M S 42 LES PIRANHAS 76
61 LAFFITTE ROBERT 01:25:25.50 M V2 5 BAZTANDARRAK 52
62 BORDA SEBASTIEN 01:25:27.52 M JU 2 AS ASCAIN 89
63 BOUTOILLE JOHAN 01:25:30.94 M S 43 CLUB ALPIN 80
64 BITAILLOU GILLES 01:25:37.26 M S 44 OLORON 83
65 SEILLAN BERNARD 01:25:40.00 M S 45 SPUC 69
66 DUPONT REGIS 01:25:41.08 M S 46
70
67 BREGNIAS CINDY 01:25:44.96 F S 1 AIGLE DE PAU 82
68 DARRIERE EMMANUEL 01:25:54.43 M S 47 MONDONVILLE 69
69 ALIK SIMON 01:26:04.77 M JU 3 UA LOURDES 89
70 LARRETCHEA JEAN MARIE 01:26:11.52 M S 48 AS ASCAIN 78
71 LE GOFF YANNICK 01:26:14.56 M V1 10
65
72 LASSERRE CHRISTIAN 01:26:24.75 M V2 6 US BERGERAC 51
73 DUFFOURG CHRISTOPHE 01:26:48.99 M S 49
79
74 VILLAMEA TXEMA 01:26:57.01 M S 50
74
75 PIKABEA ZUBIETA PATXI 01:26:57.05 M S 51 MANTTALE 70
76 MAS ANDONY 01:27:07.20 M CA 2 URKIROLAK 92
77 MARTIN JEAN CHARLES 01:27:16.30 M V1 11 COGNAC 61
78 IRAMUNO DANIEL 01:27:18.87 M V2 7 SARA KORRIKA 54
79 PICARD STEPHANE 01:27:21.80 M S 52 CGF MULHOUSE 75
80 SUHAS SEBASTIEN 01:27:28.66 M S 53
80
81 BOURGOIN MIXEL 01:27:29.53 M S 54 SPUC 69
82 TABERA GORKA 01:27:44.45 M S 55
78
83 EDEL AMANDINE 01:27:46.90 F S 2 LES PIRANHAS 81
84 PICHON FLORIAN 01:27:52.22 M S 56
71
85 SEIN BENAT 01:27:54.65 M V1 12 SPUC 67
86 TELEK VIKTORIA 01:28:04.05 F S 3 UAT 76
87 BRIOSO ALAIN 01:28:04.88 M S 57 NEUVES MAISONS 82
88 CHALARD GILLES 01:28:05.66 M V1 13
64
89 MOREL STANISLAS 01:28:12.00 M S 58 TARDETS SORHOLUS 75
90 LARZABAL JEAN LOUIS 01:28:12.39 M V1 14 AS ASCAIN 60
91 ETIENNE GAYLORD 01:28:12.85 M S 59
80
92 UGARTEMENDIA IKI 01:28:13.59 M S 60 ANGLET 75
93 ORONOS J. PHILIPPE 01:28:14.78 M V2 8 CIBOURE 58
94 SUHY YANNICK 01:28:20.49 M S 61 ANGLET 73
95 AMORENA J, PHILIPPE 01:28:48.49 M S 62 SARA KORRIKA 70
96 IPUTCHA JEAN MARIE 01:29:10.63 M V2 9 NAPURRAK ESPELETTE 57
97 BELLEAU JEAN PIERRE 01:29:19.45 M V1 15
61
98 SAGNES GILLES 01:29:34.93 M S 63 TARBES 74
99 DUFAU OLIVIER 01:29:46.02 M V2 10 AS ASCAIN 54
100 LAURENT PATRICK 01:29:48.49 M V1 16
64
101 ETCHEVERRY NICOLAS 01:29:53.65 M V1 17 SARA KORRIKA 68
102 PEDEBOSCQ DAVID 01:29:54.32 M S 64
73
103 ETCHELECOU PATRICK 01:29:59.23 M V1 18
64
104 POMES PIERRE 01:30:02.90 M V2 11 UA LOURDES 55
105 LARIVE RENE 01:30:13.59 M V1 19 USTARITZ 65
106 AINCIART PANPI 01:30:20.91 M V3 1 BAZTANDARRAK 46
107 JAVET MICHEL 01:30:21.05 M V1 20 FONDETTES 67
108 GAY NICOLAS 01:30:23.02 M S 65
74
109 LUNEL PHILIPPE 01:30:27.83 M S 66 MARYSE AUTOMOBILE 69
110 SIDRI HASSAN 01:30:40.69 M V1 21 LISSE AC 67
111 ANDRE YVES 01:30:41.19 M V2 12
56
112 LADEUIX JEAN 01:30:49.21 M S 67 ONEIX 75
113 LARZABAL J. PHILIPPE 01:30:49.59 M S 68 TXINGUDI 72
114 GARNEVAULT PASCAL 01:30:52.44 M V1 22 NICE 68
115 PERROGON FRED 01:30:56.46 M V1 23 COGNAC 64
116 TRIBODET BENOIT 01:30:58.50 M V1 24 LOUZAC-SAINT-ANDRE 68
117 METAIREAU MARC 01:31:00.22 M S 69
69
118 LEGA GREGORY 01:31:06.47 M S 70 BILLERE 76
119 NGO XUAN HOA 01:31:16.36 M V2 13 TOURNEFEUILLE 57
120 DOSSOT JEAN MARC 01:31:28.12 M V1 25 REIMS 59
121 BRIOSO MIGUEL 01:31:31.10 M V2 14 ASPTT N,MAISONS 58
122 COIFFARD CHRISTOPHE 01:31:34.58 M S 71 BAYONNE 70
123 LEMARCIS BAPTISTE 01:31:35.56 M S 72 HYERES 85
124 BARNABE MARC 01:31:37.17 M V2 15 SJLO 56
125 LEBOURG OLIVIER 01:31:39.04 M S 73
69
126 ETCHENIQUE JEAN PAUL 01:31:42.59 M V1 26 BAZTANDARRAK 67
127 ALTHABE RICHARD 01:31:44.55 M V1 27 ASPTT BORDEAUX 68
128 EZPONDA PANTXOA 01:31:49.09 M V2 16 SPUC 55
129 CHAGNEAU ERIC 01:32:04.08 M V1 28 MIOS 61
130 CAUVIN FREDERIC 01:32:13.79 M V1 29
68
131 GARBISU ANDONI 01:32:35.91 M V2 17 SARA KORRIKA 56
132 DE GOIBURU XABY 01:32:38.86 M V3 2 AS ASCAIN 48
133 LARZABAL JEAN MICHEL 01:32:39.18 M V1 30 AS ASCAIN 63
134 PINARD JEAN MARC 01:32:41.20 M S 74 MAGNY LES HAMEAUX 75
135 ROUSSEL ALAIN 01:32:46.93 M V1 31 ACRA ARLES 65
136 LABARDE JEAN PIERRE 01:32:54.42 M V1 32 TRAVO 68
137 UROS NICOLAS 01:32:59.18 M S 75 PAU 73
138 ELISSALDE CHRISTOPHE 01:33:05.25 M S 76
83
139 HERAUD JOHAN 01:33:07.98 M S 77 COGNAC 72
140 KENDALL CHARLES 01:33:09.49 M V2 18 COLMAR MARATHON 53
141 OZCOIDI CHRISTIAN 01:33:21.33 M V1 33
65
142 ESCARPIT JEAN LUC 01:33:29.03 M V1 34 ES BLANQUEFORT 61
143 A DEFINIR PUCE 01:33:30.94 M XX 1
0
144 QUERARD PATRICK 01:33:40.88 M V1 35 PESSAC 59
145 GUERIN JEAN FRANCOIS 01:33:42.36 M V2 19 US TYROSSE 55
146 ZACCARDI ALDO 01:33:43.58 M V2 20 DECHY 58
147 CARAMONA HERVE 01:33:47.83 M S 78
69
148 PICHON PHILIPPE 01:33:48.01 M S 79 URRUGNE 72
149 BAUCHET THIERRY 01:33:51.33 M V1 36 AIGLES DE PAU 65
150 MARISCO JEAN PIERRE 01:33:56.28 M V1 37 BAZTANDARRAK 59

Segida ondoko artikuluan.